Sāksies koru repertuāra pārbaudes skates

2023. gada 25. martā sāksies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un Svētku Noslēguma koncerta “Kopā Augšup” koru koprepertuāra pārbaudes skašu maratons. Kopā svētkiem gatavojas vairāk nekā 440 kori.

XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem gatavojas teju 16 000 dziedātāji no 444 koriem - 266 jauktajiem koriem, 83 sieviešu koriem, 23 vīru koriem, 36 senioru koriem un 36 vidusskolu un jauniešu koriem. Laikā no 25. marta līdz 6. maijam repertuāra pārbaudes skates norisināsies 21 vietā Latvijā. Dziedātāju sniegumu vērtēs žūrijas eksperti - koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un Noslēguma koncerta “Kopā Augšup” mākslinieciskie vadītāji, Dziesmusvētku virsdiriģenti un Goda virsdiriģenti. Ikviens interesents aicināts vērot skates un atbalstīt dziedātājus. Ieeja skatēs bez maksas.

Pirmā skašu maratonu iesāks Rīga. 25. martā plkst. 11.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā skanēs Kārļa Beinerta jaukto koru grupas kori, savukārt plkst.16.30 dziedās Inta Teterovska jaukto koru grupa. 26. martā koru repertuāra pārbaudes skate Latvijas Universitātes Lielajā aulā sāksies plkst.11.00, piedalīsies Ārija Šķepasta jaukto koru grupa, savukārt plkst.16.00 dziedās Agitas Rimšēvičas jaukto koru grupas kori. 

Latvijas Nacionālā kultūras centra koru eksperts Lauris Goss stāsta: “Kori Latvijā un ārvalstīs šobrīd aktīvi ikdienas mēģinājumos un kopmēģinājumos Dziesmusvētku virsdiriģentu vadībā apgūst koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un Noslēguma koncerta “Kopā Augšup” repertuāru.

Koru skates, kas sāksies 25. martā Rīgā un noslēgsies ar diasporas koru izvērtējumu 7. maijā, ir sava veida atskaites punkts, kuros koru saime var baudīt savu un citu kolēģu skanējumu un sniegumu, uzvilkt tautastērpus, saņemt žūrijas komentārus un tālāk jau drošu sirdi gaidīt pirmo kopīgo satikšanos Dziesmusvētku 150 gadē Mežaparka “Sidraba birzī”.”

 

Kori XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos:

2023. gada 5. un 6. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē koru lielkoncerts “Tīrums.Dziesmas ceļš”

Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadē Mežaparka Sidraba birzī notiks koru mūzikas lielkoncerts, izceļot tautas dziesmu kā kora dziedāšanas sākotni. Kopkoris izpildīs tautasdziesmu apdares un tautas dziesmu iedvesmotas oriģinālkompozīcijas, bet kopkora skanējumā būtiska loma būs a cappella dziedāšanai.

Lielkoncerta programmā iekļauts gan iepriekšējo Dziesmusvētku mantojums, gan skaņdarbi, kas mākslinieciski spilgti izsaka latvisko identitāti, tautas brīvību, cieņu pret senču mantojumu, garīgā tīruma meklējumus un nākamības atklāsmes.

 

2023. gada 8. un 9. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē Noslēguma koncerts “Kopā Augšup”

Noslēguma koncerts “Kopā Augšup” ir veltījums Dziesmu svētku tradīcijas 150 gadiem un vēlējums uz mūsu visu kopīgu un gaišu rītdienu.

Mežaparka Sidraba birzī - par godu svētku norisei atjaunotajā estrādē, pieredzējušu virsdiriģentu un Goda virsdiriģentu vadībā skanēs jauktie, sievu, vīru, senioru, bērnu un jauniešu kori, pūtēju orķestri un kokļu ansambļi. Latvijas novadu krāsas vizēs jaunradītas mūzikas svītas un deju sniegumā. Kā vienā elpā izskanēs arī pašu koristu izvēlētās 15 iecienītākās kordziesmas, tajā iemirdzēsies latviešu kormūzikas dimanti plašā vēsturiskā spektrā – no Dziesmusvētku zelta fonda līdz mūsdienām, pirmatskaņojumus piedzīvojot Lolitas Ritmanes un Jēkaba Jančevska jaundarbiem.

 

2023. gada 3. jūlijā Mežaparkā, Kokaru zālē Diriģentu kora koncerts, veltīts Dziesmu svētku tradīcijas 150 gadei “Diriģents”

Bez kordiriģentiem nebūtu iespējami Dziesmu svētki! Tādēļ, atzīmējot Dziesmu svētku 150 gadi, Sidraba birzs Kokaru zālē norisināsies koncerts, kurā piedalīsies visas Latvijas kordiriģenti, atskaņojot repertuāru, kādu paši koncerta dalībnieki izvēlējušies.

Koncerts paredzēts divās daļās, parādot gan viendabīgo koru repertuāru, gan dubultkoru un jaukto koru opusus, kā arī iezīmējot nākotnes Dziesmu svētku vīziju, topošajiem diriģentiem atskaņojot mūziku par mīlestību, jo bez mīlestības pret dziedāšanu nebūtu ne Dziesmu svētku, ne kordziedāšanas tradīcijas.

 

2023. gada 3. jūlijā Rīgas cirkā Senioru kolektīvu koncerts "Klusums reiz par tautu tapa"

Senioru kori jau kopš 1963.gada piedalās dziesmu svētkos. 60 gadi. Pilni ar satikšanās prieku. Pilni ar kopā būšanu. Pilni ar dziesmām. Neba nebija grūtības, neba bez pārbaudījumiem iztika, bet tāpat cauri laikam tika, dziesmu sev līdzi nesdami. Paaudze pēc paaudzes, paaudze pēc paaudzes viena otru ar korī būšanas trakumu aplipināja, jo tā un tikai tā neiznīcināmas tradīcijas savu mūžības mūžu var dzīvot. Koncerts “Upe ūdeņu nes” ir daļa no neizmērojamas pateicības mūsu senioriem par to, ka tradīcija nav nākotnē jāievelk ar vilkšanu, tā kopā ar viņiem atnāk, tā kopā ar prieku plūst. Koncertā piedalās ne tikai senioru kori no visas Latvijas, bet arī deju kolektīvi, koklētāji un tautā iemīļoti solisti.

 

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.