Svētku zīme

Tūkstošiem stāsti
Vienoti vibrācijā
KOPĀ BŪT. KOPĀ JUST

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku grafiskās identitātes pamatā svinam un izceļam divus pretpolus — 150 gadu tradīcijas piesātināto bagātību un vienlaicīgi arī drosmi atjaunoties jeb atgriezties pie tīriem pamatiem.

Identitātes filozofijas centrā ir nonākt vietā, kur atkal jūtam. Pieskarties sākumpunktam un kopā sajust emocijas, kas ietrīsas gluži kā pirmajos Dziesmu svētkos.

Kur meklējams sākums? Katram Svētku dalībniekam tas ir savs. Savs sākums un savs iemesls, kādēļ dziedāt, dejot un piedalīties. Četrdesmit tūkstoši dažādu, personīgu stāstu, taču, Svētkus piedzīvojot, pārtopam par vienu veselumu vienotā vibrācijā.

Svētku vizuālās identitātes kopums veidojas no trīs galvenajām daļām — 150. gadskārtas simbola, Svētku nosaukuma grafiskās zīmes, kā arī vēstījumu papildinošiem grafiskajiem elementiem un kompozīcijas sistēmas.

 

GRAFISKĀ ZĪME UN SIMBOLS

Svētku nosaukuma staltais burtveidols izvēlēts, simbolizējot pašu galveno — Svētku dalībniekus. Burtzīmes kompozīcija veido dinamiku, kas vērojama gan kordziedātāju uznācienā Lielajā estrādē, gan dejotāju ritmiskajā plūdumā. Svētku 150. gadskārtas monogramma ietver Tradīcijas bagātīgo svaru.

Tajā iekļautie raksturlielumi un vērtības:

Aplis — Kopības spēks. Cikls. Bezgalīga kustība. Svētku vainags.

Vienādmalu rombs — Saules zīme. Gadskārtu apzīmējums. Mežaparka Lielās estrādes vairogi/Sidraba birzs lapiņas.

Sēkla/grauds — Dzīvība. Visa sākums un turpinājums.

Monogrammas veidolā šīs vērtības saplūst vienā ritējumā un savstarpējā mijiedarbībā. Kopīgā jušanā. Vienā elpā, kur katrs atrod savu piederību un sen aizmirsto svētumu.

 

KRĀSAS

Identitātes pamatā ir izmantots graudam raksturīgais bēšais tonis, kas simbolizē visa sākumu, šķīstu un tīru domu.

Kā papildus akcentu toņi, kas ievieš materiālos dzīvību un emociju, ir izmantots Mežaparkam raksturīgais zaļais, Baltijas piekrastes smilts brūnais, saules silti dzeltenais, tautastērpos ievītais magoņu sārtais, pelnu pelēkzilais un Daugavas dzelmes zilais tonis.

Krāsām dota arī informatīva nozīme, katram vēsturiskajam novadam piešķirot savu toni.

 

TIPOGRAFIKA UN TĀS LIETOJUMS

Virsrakstos izmantotais TT Frantz B burtveidols ir raksturā saskanīgs ar vēsturisko Dziesmu un Deju svētku plakātu stilistiku, tomēr tā burtu nianses to pietuvina 21. gs. tendencēm.

Lietojot šo burtveidolu, rakstām tikai ar lielajiem burtiem, aizstājot M un N burtus ar šī burtveidola mazajiem burtiem. Gluži kā mazie dalībnieki, kas atbalsta pieaugušos šajos svētkos.

Lietotāju ērtībai ir izveidots galveno virsrakstu un pasākumu nosaukumu komplekts, ievērojot šos principus.

Sekundārajai informācijai un ikdienas lietošanai izmantoti Antonio un Work Sans burtveidoli no Google Fonts bibliotēkas.

 

GRAFISKIE ELEMENTI

Vienotās identitātes būtiska sastāvdaļa ir komunikācijā izmantotie grafiskie elementi — līniju ritms un to plūdums kā simbols emocijām, kuras dzīvo pāri laikam.

No pagātnes — turpinājumā.

Vadlīnijas

Logo

Kontaktpersona: LNKC mārketinga vadītāja Evelīna Vanaga (evelina.vanaga@lnkc.gov.lv)

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.