Gaidot Dziesmu un Deju svētkus, kā pateicība visiem amatiermāksliniekiem tapis video “Tu mana deja, Tu dziesma mana”

Lai paustu cieņu un apbrīnu ikvienam Dziesmu un deju svētku kustības dalībniekam, video un kino uzņēmumā “Wind Films” tapis īpašs video, kura režisori ir Juris Gogulis un Jānis Romanovskis. Svētku video izmantota tautasdziesma “Sasala jūrīna” Raimonda Paula apdarē, Ances Krauzes izpildījumā un Jāņa Purviņa horeogrāfijā.

Video radīts sadarbībā ar astoņiem pašdarbības kolektīviem no Rīgas, Siguldas un Iecavas un Saulkrastiem, bet galvenajā lomā iejuties dejotājs un aktieris Rūdolfs Cīrulis. Svētku video tapšanā piedalījušies Siguldas novada Kultūras centra jauniešu deju kolektīvs “Vizbulīte”, Saulkrastu jauktais koris “Anima”, Latvijas Universitātes pūtēju orķestris, Deju studija SPACE, Katrīna Dimanta un Iecavas Kultūras nama folkloras kopa “Tarkšķi”, Ādažu Kultūras centra amatierteātris “Kontakts”, Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studija “Rīdze” un Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansamblis “Vektors”.

“Mēs paši esam Svētku dalībnieki un zinām, ko nozīmē gatavoties un gaidīt Svētkus. Ļoti cienām visus, kuri savu brīvo laiku velta, lai svētki taptu diži un skaisti visās nozarēs. Šī darba ideja radās pateicībā visiem dalībniekiem, kuri velta savu brīvo laiku, enerģiju un mīlestību, lai radītu mākslu,” pauž Juris Gogulis un Jānis Romanovskis, video projekta režisori.

Ar LMT atbalstu video būs skatāms LMT Viedtelevīzijā un LMT sociālajos tīklos. Saite uz video: https://youtu.be/s4G7meigAsI.

“Svētku tuvums nu jau šķiet gluži vai taustāms, un katrs, kurš iesaistījies to tapšanā, ir pelnījis atzinību. Bet visvairāk – tie tūkstoši dziedātāju, dejotāju un citu amatiermākslas pārstāvju, kuri ieguldījuši daudz laika un spēka Svētku kustības uzturēšanā. LMT ar gandarījumu atbalsta šī video tapšanu un novēl skaistu Svētku gaidīšanas laiku,” saka LMT prezidents Juris Binde.

Projektam arī īpaši izveidoti unikāli T krekli, kuru autore ir modes māksliniece KEITA. Krekli būs arī publiski pieejami visiem svētku dalībniekiem.

Video projekta komanda ir operators Ģirts Ceriņš, skaņu operators Nauris Būda, skaņu režisore Līga Kausa, krāsu korekcijas autors Mārtiņš Naglis.

Video tapis ar LMT, Abgunstes muižas saimnieku un Jūlijas Otrās, kā arī Mežaparka Lielās estrādes atbalstu.

 

Papildu informācija:
Juris Gogulis

26890034

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.