Dziesmu un Deju svētku mobilo lietotni izmantoja 72% dalībnieku

XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos (turpmāk – Svētki) mobilo lietotni aktīvi izmantoja 72% svētku dalībnieku jeb 29 077 personas, liecina tās izstrādātāja un uzturētāja SIA ZZ Dats apkopotie dati. Svētku laikā mobilajā lietotnē izsūtīti vairāk nekā 60 paziņojumi. Visaktīvāk lietotni skatījušies koklētāju ansambļu, koru un deju kolektīvu dalībnieki.

Lai piedalītos XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos, 2023. gada februārī, martā kolektīvu vadītājiem un dalībniekiem bija jāveic elektroniskā reģistrācija, kas deva iespēju Svētku rīkotājiem nepieciešamos datus ērti un ātri nodot daudzfunkcionālās Dalībnieka kartes izveidei.

“Mūsdienīgi tehniskie risinājumi ir būtiski Svētku organizēšanas procesā. Gan reģistrācijas sistēma, gan lietotne bija ērta, viegli lietojama un ļoti noderīga visām iesaistītajām pusēm. Šis risinājums ir būtisks, jo Dziesmu un deju svētki ir ne tikai godājama tradīcija, bet arī notikums, kurā atspoguļojas mūsdienu vajadzība pēc drošības, ērtībām un pārdomātas funkcionalitātes. Esam gandarīti, ka mums bija lieliski partneri, kas palīdzēja realizēt šīs ieceres. Šobrīd jau varam secināt, ka sistēmas un lietotnes ieviešana ir sevi attaisnojusi,” pauž Svētku izpilddirektore Daina Markova.

Elektronisko dalībnieku reģistrācijas sistēmu saskaņā ar publiskās iepirkumu procedūras rezultātiem izstrādāja un ieviesa uzņēmums ZZ Dats. “Sadarbība ar Svētku organizatoriem, izstrādājot un nodrošinot elektronisko reģistrāciju svētku dalībniekiem gan Latvijā, gan ārzemēs, nodrošinot mobilo lietotni, parādīja, ka līdz ar elektronizāciju valsts pakalpojumi kļūst iedzīvotājiem ērtāki, pieejamāki. Savukārt mums šī bija liela pieredze, kurā kā Latvijas ģimenes uzņēmums visa iesaistītā komanda strādājām ar patriotismu par uzticēto un maksimālu atdevi. Svētku intensīvajā norises laikā no savas puses darījām visu iespējamo, lai tie izdotos, kā plānots, organizatori, dalībnieki paredzētajā laikā vai operatīvi neparedzētās situācijās saņemtu vajadzīgo informāciju. Esošo sistēmu noteikti var pilnveidot, piemēram, nākotnē ieviešot iecerēto digitālo QR kodu, kas dotu iespēju dalībniekiem vēl plašākas iespējas mobilās lietotnes izmantošanā. Apzinoties, ka dalībniekiem, īpaši senioriem, digitālās pratības līmenis ir dažāds, mobilās lietotnes lietojums no dalībnieku puses bijis tiešām liels - šādu praksi noteikti vērts saglabāt arī nākošajos svētkos un pasākumos starpsvētku periodā,” saka SIA ZZ Dats direktors Edžus Žeiris.

XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos pirmo reizi tika izstrādāta Svētku dalībnieku mobilā lietotne, kas nodrošināja divpakāpju funkcionalitāti:

  • ✦ dalībnieku datu pirmreizējo reģistrāciju un personas datu izmantošanas un lietošanas noteikumu, kā arī Svētku dalībnieku noteikumu piekrišanu;
  • ✦ Svētku laikā - informāciju par norišu/pasākumu (visa veida mēģinājumu, koncertu un ēdināšanas) gan sava, gan kopējā kalendāra skatā;
  • ✦ Apziņošanas funkcionalitāti un operatīvas aktuālās ziņas, t.sk. izsūtot push notifikācijas ar mērķi ātrāk sasniegt attiecīgo mērķauditoriju;
  • ✦ Vispārīgo informāciju par Svētku dalībniekiem būtiskajiem aspektiem - sabiedrisko transportu, veselību, drošību, apdrošināšanu, piedāvājumiem dalībniekiem.
  • ✦ Svētku aizmugursistēma nodrošināja līdz šim nebijušu organizatoru, Svētku koordinatoru un kolektīvu vadītāju darba vidi. Tajā bija daudzlīmeņu lietotāju funkcionalitāte Svētku plānošanai, datu pārvaldībai, ēdināšanas un norišu kontroles koordinēšanai, kā arī Svētku gājiena secības izvietošanai vienuviet.

 

Dziesmu un deju svētku mobilās lietotnes statistika

Dziesmu un deju svētku mobilo lietotni izmantoja 31052 personas, no tām 29077 bija svētku dalībnieki (72% no visiem Svētku dalībniekiem), t.sk. no tiem 5415 nepilngadīgie. 1975 jeb 37 % nepilngadīgo dalībnieku vecāki vai citi likumiskie pārstāvji sekoja līdzi informācijas apritei Svētku aplikācijā. No dalībniekiem, kas izmantoja lietotni, teju 90 % to darīja aktīvi. Sistēmā tika reģistrēti 40602 dalībnieku, 1658 iesaistīto pušu pārstāvji (pašvaldību koordinatori, brīvprātīgie, rīkotāji, operatīvās vadības grupa, māksliniecisko grupu pārstāvji, kārtības un drošības dienestu pārstāvji u.c.). Dziesmu un deju svētku nedēļas laikā mobilajā lietotnē izsūtīti vairāk nekā 60 paziņojumi.

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.