Dziesmu svētku noslēguma sadziedāšanās naktij Mežaparkā ar LMT atbalstu radīta digitāla dziesmu grāmata

Svinot XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus un atzīmējot Dziesmu svētku tradīcijas 150 gadus, par tradīciju kļuvusī sadziedāšanās nakts pēc noslēguma koncerta Mežaparkā būs veltīta latviešu tautasdziesmām un krāšņajiem Latvijas novadiem. Ar LMT atbalstu īpaši šim notikumam radīta digitāla dziesmu grāmata – karaoke ar tautasdziesmu vārdiem, kas bez maksas pieejami lietotnē “LMT Viedtelevīzija” un internetā, lai ikvienam būtu iespēja dziedāt līdzi.

Ar cieņu pret vidi un ilgtspējīgām tradīcijām šoreiz sadziedāšanās naktij nebūs drukātu dziesmu grāmatu, un 60 dziesmas no dažādiem Latvijas novadiem, t. sk. dažādos dialektos, kā arī viena ukraiņu dziesma būs pieejamas dziedātājiem, līdzdziedātājiem un skatītājiem ar tehnoloģiju starpniecību. Sadziedāšanās nakts mākslinieciskie vadītāji Juris Vaivods un Laura Leontjeva šajos svētkos izvēlējušies akcentēt tautasdziesmas, novadu krāsas un to daudzveidību. Būs gan zināmas, gan maz pazīstamas un arī pavisam jaunatklātas tautasdziesmas, par kuru kolorītu pārliecināties un līdzi dziedāt būs iespēja katram, noskenējot QR kodu un atverot dziesmu vārdus savā viedierīcē.

“Šogad, svinot Dziesmu svētku tradīcijas 150 gadu jubileju, mēs sadziedāšanās naktī īpaši godināsim latviešu tautasdziesmas jeb “Lauka puķes”, kā tās savulaik savā “Dziesmu rotā” nodēvēja Jānis Cimze. Tautasdziesma ir mūsu pazīšanās un piederības zīme. Kāda no “Dārza puķēm” nereti mēdz iznīkt, bet “Lauka puķes” mūs turpina un turpinās priecēt. Priecāsimies un sadziedāsim kopā!” saka Juris Vaivods.

Kurzemi, Vidzemi, Zemgali, Sēliju un Latgali digitālajā dziesmu grāmatā izdzied pašmāju iemīļotie etnomūziķi un solisti. Digitālās dziesmu grāmatas pieteikuma dziesmu “Da es māsiņ’, da tu māsiņ’”, kuru teikusi Marija Palka Ērgļu Krastmaļos, iedziedājušas trīs vidzemnieces – Lauma Bērza, Aija Andrejeva un Laura Leontjeva, bet vairāk nekā 40 tautasdziesmās ar savu balsi un instrumentu spēli piedalījušies Ance Krauze, Jānis Aišpurs, Julgī Stalte, Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ivo Grīsniņš-Grīslis, Artūrs Uškāns, Katrīna Dimanta, Laima Dimanta, Ēriks Zeps, Kristīne Zadovska, Andrejs Planders, Beāte Locika, Viktorija Prituļaka un Saulkrastu kora “ANIMA” grupa – Elīna Ose, Eduards Plankājs, Tomass Sergejevs, Toms Āboliņš, Klāvs Riepnieks, Kristaps Solovjovs un Emīls Kraucis.

Savukārt lielo notikumu skaņās ietērpis etnodanču instrumentālais ansamblis: Jānis Kalniņš (ģitāra), Miks Akots (ģitāra), Pēteris Liepiņš (bass), Andris Grunte (bass), Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti), Artis Orubs (sitaminstrumenti) un Andis Klučnieks (flauta, stabules).

Pateicību projektā iesaistītajiem māksliniekiem par pašatdevi un pašaizliedzīgu vērtību saglabāšanu pauž arī LMT. “Dziesmu un deju svētki ir lielākais Latvijas kultūras dārgums, kas mums visiem ir kopīgs. Tos veido ikviena dalībnieka un skatītāja emocijas un kopābūšanas prieks. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai katrs svētku notikums būtu pieejams pēc iespējas plašākam sabiedrības lokam: ja nav iespējas piedalīties sadziedāšanās naktī Mežaparkā, mēs ar prieku nodrošinām iespēju pat visattālākajā Latvijas novadā sarīkot pašiem savu sadziedāšanās nakti ar digitālās dziesmu grāmatas atbalstu. Dziesmu un deju svētki pieder mums visiem, un to apliecina arī skaistā sadziedāšanās nakts tradīcija. Ceru, ka to izbaudīs katrā mājā. Liels paldies visiem, kas īstenoja šo skaisto projektu!” uzsver LMT prezidents Juris Binde.

Projekta ierakstu skaņu režisors ir Kaspars Bārbals (studija “Lauska”), projekta vadītājs – Ingus Leontjevs. Paldies novadu konsultantiem Gitai Lancerei, Ivetai Tālei, Edgaram Kārklam, Julgī Staltei, Laumai Bērzai, Katrīnai Dimantai, kultūras menedžmenta centram “Lauska” un garamantas.lv.

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.