Svētku ieskaņas koncerts DOBELĒ

2023. gada 27. maijā, Dobelē ieskandināsim XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus ar koncertiem "KOPĀ BŪT", kuros satiksies vairāk nekā 400 dejotāji, 650 koristi, 130 folkloras kopu un 80 pūtēju orķestru dalībnieki no Dobeles novada, Kuldīgas novada, Liepājas, Saldus, Brocēniem, Jelgavas, Bauskas un Rīgas.
Pulksten 12.00 Dobeles pils pagalmā svētkus ieskandinās folkloras kopas un kapelas ar jestrām dziesmām, rotaļām un sadziedāšanos. No 23.maija līdz 28. maijam Dobeles Pils Lielajā zālē būs īpaši Dziesmu svētkiem veltīta ekspozīcija ar dažādu novadu etnogrāfisko meitu vainagiem (meistare Danija Lazdiņa). Vēsturiski Latvijā Dziesmu svētku aizsākumi meklējamas tieši Dobelē, kur 1870. gadā izskanēja pirmie Kurzemes dziedāšanas svētki ar noslēgumu Dobeles Pils pagalmā.
Pulksten 19.00 Ķestermeža estrādē būs baudāms Lielkoncerts. Tā programmā skanēs dziesmas no koru lielkoncerta “Tīrums” un noslēguma koncerta “Kopā augšup!”, pūtēju orķestru skaņdarbi no lielkoncerta “Laiks iet pāri”, kā arī dejas no skatuviskās dejas lielkoncerta “Balts” un deju lieluzdevuma “Mūžīgais dzinējs”.
Koncerta īpašie viesi ir Dziesmu svētku virsdiriģenti: Juris Kļaviņš, Ilze Valce, Ivars Cinkuss, Māra Marnauza, Jānis Ozols, Ints Teterovskis, Aira Birziņa, Kaspars Ādamsons, Gints Ceplenieks, Mārtiņš Klišāns, Ārijs Šķepasts, Agita Rimšēvica.


Koncerta mākslinieciskie vadītāji:
Dobeles novada deju kolektīvu virsvadītāja Gunta Raipala,
Dobeles un Saldus novadu koru virsdiriģente Māra Marnauza,
pūtēju orķestra "Dobele" diriģents Ervīns Zandersons,
koncertu režisors Jurģis Lūsis,
projekta vadītāja Liene Laurinoviča.
Pēc koncerta dalībniekiem un skatītājiem būs iespēja vienoties kopīgās dejās nakts ballē kopā ar grupu
“TirkizBand”.


Koncertos ieeja bez maksas.
Ballē ieejas maksa 5,00 eiro (svētku dalībniekiem ieeja bez maksas).


Pasākumu rīko: Dobeles novada Kultūras pārvalde.
Pasākumu atbalsta: Dobeles novada pašvaldība.

Norises vieta

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.