Svētku ieskaņas koncerts CĒSĪS

Šī gada 21. maijā plkst. 18.00, ieskandinot šovasar gaidāmos XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus (turpmāk - Dziesmusvētki), koncertzālē “Cēsis” pēc divu gadu pārtraukuma dziedās Latvijas diriģentu koris. Koncertā piedalīsies vairāk nekā simt Latvijas un diasporas diriģentu. Tas būs īpašs notikums, lai justu kopību, svinētu diriģenta profesiju, smeltos spēku un dzīvesprieku gaidāmajiem svētkiem.

Koncerta programma veidota, balstoties uz pašu diriģentu apjomīgā aptaujā ieteiktajām dziesmām. Skanēs Emila Melngaiļa, Imanta Kalniņa, Jura Karlsona, Jāzepa Mediņa, Pētera Vaska, Jāzepa Vītola un citu nozīmīgu komponistu mūzika. Diriģēs Dziesmusvētku virsdiriģenti Kaspars Ādamsons, Aira Birziņa, Mārtiņš Klišāns, Sigvards Kļava un Ints Teterovskis.

3. jūlijā Dziesmusvētku programmā Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē notiks Latvijas diriģentu kora koncerts “Diriģents”, veltīts dziesmusvētku 150. gadadienai. Koncerta kodolā ir ideja par Latvijas diriģentu kora atkalapvienošanos, jo bez diriģentiem nebūtu dziesmusvētku. Mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, režisore Dace Pūce. Koncerts paredzēts divās daļās, parādot gan viendabīgo koru repertuāru, gan dubultkoru un jaukto koru opusus, kā arī iezīmējot nākotnes Dziesmu svētku vīziju, topošajiem diriģentiem atskaņojot mūziku par mīlestību, jo bez mīlestības pret dziedāšanu nebūtu ne Dziesmu svētki, ne kordziedāšanas tradīcija.

Biļetes bilesuparadize.lv un “Biļešu Paradīze” kasēs.

Koncerts notiek, pateicoties Cēsu novada pašvaldībai, Koncertzālei “Cēsis”, Latvijas Nacionālajam kultūras centram un Dziesmu svētku biedrībai.

Norises vieta

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.