Izstāde “UZVILKT LATVIJU. Latvieša tautastērps pasaulē”

No 2023. gada 9. jūnija līdz 3. septembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu zālē – Rīgā, Mūkusalas ielā 3 būs skatāma muzeja un pētniecības centra “Latvieši pasaulē” izstāde “UZVILKT LATVIJU. Latvieša tautastērps pasaulē”. 

Izstāde ir stāsts par tautastērpu kā spilgtu latviskās piederības zīmi, kurā emocionālais un sociālais aspekts dominē pār etnogrāfisko. Izstādē 40 ārzemju latviešu tautastērpi stāsta to valkātāju un darinātāju stāstus, eksponētie priekšmeti un fotogrāfijas atklāj gan tautastērpa simbolisko un emocionālo nozīmi, gan arī tā valkāšanas un gatavošanas vēsturi – dzīvi bēgļu nometnēs, vēlāk trimdas latviešu kopienās, arī mūsdienu izceļotāju centros. Iepazīstinot ar ārzemju latviešu pieredzi, izstāde paver plašāku skatu uz tautastērpu darināšanas iespējām, veidiem un izdomu.

Izstādi papildinās sarīkojumu programma: pētnieku lekcijas, tikšanās ar tautastērpu darinātājiem un valkātājiem, kuratoru vadītas ekskursijas. Izstādē būs pieejamas nodarbes pirmsskolas vecuma bērniem.  

 

Sīkāka informācija un apmeklējuma pieteikšana
Danute Grīnfelde
E: 
T: 29184594

 

Norises vieta