Zemgale — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Zemgale

#DzSv vēstneši Jelgavas pilsētā ir Pelēnu ģimene: Zaiga un Haralds Pelēni (Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1973. gada), kā arī dēls Kaspars Pelēns (Svētkos piedalās kopš 2013. gada), kuri visi dejo tautas deju ansamblī "Lielupe".

 

Iepazīsties ar Elīnas Kaceres, #DzSv vēstneses Jelgavas novadā, stāstu! Elīna dejo Kalnciema VPDK "Pavediens" un dejošanā viņu ievilka vīra radi. Dziesmu un deju svētkos viņa piedalās kopš 2013. gada. 

 

Bauskas novada #DzSv vēstnesis - Edvīns Hegenbarts, ilggadējs dejotājs, režisors, tautas deju kolektīvu vadītājs, kurš piedalās Dziesmu un deju svētkos kopš 1970. gada!

 

#DzSv vēstnese Rundāles novadā ir Solveiga Ikerte, kas jau 40 gadus darina tautas tērpus un 27 gadus vada individuālo uzņēmumu "Novadi".

 

Solveiga Lineja, #DzSv vēstnese Iecavas novadā, šogad uz Svētkiem vedīs trīs deju kolektīvus: "Ja Tu vienu reizi esi bijis Svētkos, tad šo sajūtu nekad nepazaudēsi visu dzīvo, un kā tuvosies Svētki, tu noteikti vēlēsies būt atkal viens no šī pūļa dalībniekiem."

 

#DzSv vēstnese Ozolnieku novadā ir Inese Mičule. Viņa vada folkloras kopu "Knipati" un Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 2000. gada: "Tas ir vēl viens tāds stimuls, kāpēc darīt, un kāpēc vēl labāk censties un darīt."

 

#DzSv vēstnese Tērvetes novadā, Austra Podniece, par Dziesmusvētkiem saka tā: "Tie ir svētki.. tā jau ir mūsu būtība jau iet tajās dejās, pārejās, dziesmās.. iet cauri dzīvei."

 

 #DzSv vēstnesis Auces novadā ir Aivis Antonovs. Topošajam diriģentam (Jelgavas mūzikas skolas 4. kursa students) un jauktā kora "Auce" kormeistaram šie būs pirmie Dziesmu svētki. Par dziesmu viņš saka tā: "Lai gan man slodze ir baigā.. tāda pamatīga.. tad tomēr vakarā, kad es atbraucu šeit, pie kora, tad nezinu no kurienes, no gaisa vai no kurienes.. man uzrodas enerģija un es varu strādāt pilnvērtīgi, un neviens pat nenojauš, ka es esmu noguris tādā mērā, ka es varētu turpat uz vietas aizmigt. Bet nu tā enerģija rodās un dzīvesprieks. Droši vien no mūzikas."

 

Evita Biete, Bikstu kultūras nama vadītāja un #DzSv vēstnese Dobeles novadā, stāsta par VPDK "Bikstenieki" jaunajiem bikstu tērpiem, ar kuriem kolektīvs ļoti lepojas un plāno tos atrādīt Dziesmusvētku tautastērpu skatē. 

 
#DzSv vēstnese Vecumnieku novadā: Jūlija Apsīte, kura dzimusi Kijevā, bet pirms diviem gadiem pārvācās uz tēva dzimteni Latvijā. Kopš 2010. gada, kad Jūlija pirmo reizi iepazina Latviju, viņa šeit pavadījusi visas vasaras un apguvusi latviešu valodu.