Vidzeme — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Vidzeme

Ilze Engele, #DzSv vēstnese Naukšēnu novadā, saka tā: "Deju kolektīvs ir ļoti liela ģimene - ar savām problēmām, ar savām bēdām, ar savām raizēm, ar saviem priekiem un ar saviem piedzīvojumiem."

 

#DzSv vēstnesis Mazsalacas novadā ir Dace Jurka. Dace ir Mazsalacas novada kultūras centra direktore un Dziesmu svētku koordinatore.

 

#DzSv vēstnese Rūjienā - Vija Rulle. Vija ir audēja, auž tautiskos brunčus, darbojas Rūjienas amatnieku biedrībā "Rūzele", dzied Rūjienas jauktajā korī "Ziemeļzeme", Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1980. gada.

 

#DzSv vēstneši Valkas novadā: Mārīta Magone un Raimonds Reinholds. Pirms 30 gadiem Kuldīgā.. Tukuma rajona kultūras nodaļas vadītājs saskatījās ar Valkas novada kultūras nodaļas vadītāju un sākās romantisks un kopīgs piedzīvojumus cauri studentu, skolēnu, pieaugušo.. kā arī Kamiltonas #DzSv un daudziem citiem iedvesmojošiem pasākumiem. Tagad par viņiem saka: "Kā katliņš ar vāciņu!" 

#DzSv vēstneši Valmierā: Latsonu ģimene! Kalvis un Evija satikās deju kolektīvā un tā viņi ir aizdejojušies līdz pat šodienai, kad 4 no 5 Latsonu ģimenes locekļiem šogad dodas uz Svētkiem un par sevi arvien saka: esam dejotāji!

#DzSv vēstneši Priekuļu novadā: Diāna un Jānis Kārkliņi. Noskaties stāstu un uzzini vairāk par to, kā deja savedusi kopā arī šo sirsnīgo pāri!

#DzSv Strenču novadā: Ralda Ziemule ar ģimeni. Noskaties stāstu par to, kā satikās dziedātāja ar dejotāju un abi tapa par dziedātājiem un dejotājiem!

#DzSv vēstnese Burtnieku novadā: Ieva Adāviča.
Deju svētku goda virsvadītāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere un Burtnieku novada JDK "Sadancis" vadītāja par dejošanu saka: "Liela daļa sapratīs.. skriešana dod laimes hormonu.. dejošana tāda pati - tā ir fiziska nodarbība."

#DzSv vēstnesis Beverīnas novadā: Aivars Miruškins, kura ģimenē dejojuši pat 3 paaudzēs. Viņš saka: "Deja vienmēr ir bijusi ar mani!"

 

#DzSv vēstnesis Pārgaujas novadā: Otto Abzalons, kurš izmēģinājis, gan kā ir būt dziedātājam, gan kā ir būt dejotājam.

#DzSv vēstnesis Cēsu novadā: pūtēju orķestra "Cēsis" trompetists Jānis Kupcis. Iepazīsti viņa stāstu!

#DzSv vēstneši Amatas novadā: Sanita Reide-Zēģele un Edgars Zēģele. Iepazīsti viņu stāstu!

#DzSv vēstneši Līgatnes novadā: Indra un Jānis Ramāni. Kā Jānis pārtapa no nedziedātāja dziedātājā un pievienojās korim, kurā dzied arī sieva? Kādēļ katrs mēģinājums ir kā Svētki visai ģimenei? Noskaties video un uzzini atbildes!