Zemgale — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Zemgale

#DzSv vēstneši Jelgavas pilsētā ir Pelēnu ģimene: Zaiga un Haralds Pelēni (Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1973. gada), kā arī dēls Kaspars Pelēns (Svētkos piedalās kopš 2013. gada), kuri visi dejo tautas deju ansamblī "Lielupe".

 

Iepazīsties ar Elīnas Kaceres, #DzSv vēstneses Jelgavas novadā, stāstu! Elīna dejo Kalnciema VPDK "Pavediens" un dejošanā viņu ievilka vīra radi. Dziesmu un deju svētkos viņa piedalās kopš 2013. gada. 

 

Bauskas novada #DzSv vēstnesis - Edvīns Hegenbarts, ilggadējs dejotājs, režisors, tautas deju kolektīvu vadītājs, kurš piedalās Dziesmu un deju svētkos kopš 1970. gada!

 

#DzSv vēstnese Rundāles novadā ir Solveiga Ikerte, kas jau 40 gadus darina tautas tērpus un 27 gadus vada individuālo uzņēmumu "Novadi".

 

Solveiga Lineja, #DzSv vēstnese Iecavas novadā, šogad uz Svētkiem vedīs trīs deju kolektīvus: "Ja Tu vienu reizi esi bijis Svētkos, tad šo sajūtu nekad nepazaudēsi visu dzīvo, un kā tuvosies Svētki, tu noteikti vēlēsies būt atkal viens no šī pūļa dalībniekiem."

 

#DzSv vēstnese Ozolnieku novadā ir Inese Mičule. Viņa vada folkloras kopu "Knipati" un Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 2000. gada: "Tas ir vēl viens tāds stimuls, kāpēc darīt, un kāpēc vēl labāk censties un darīt."

 

#DzSv vēstnese Tērvetes novadā, Austra Podniece, par Dziesmusvētkiem saka tā: "Tie ir svētki.. tā jau ir mūsu būtība jau iet tajās dejās, pārejās, dziesmās.. iet cauri dzīvei."

 

 #DzSv vēstnesis Auces novadā ir Aivis Antonovs. Topošajam diriģentam (Jelgavas mūzikas skolas 4. kursa students) un jauktā kora "Auce" kormeistaram šie būs pirmie Dziesmu svētki. Par dziesmu viņš saka tā: "Lai gan man slodze ir baigā.. tāda pamatīga.. tad tomēr vakarā, kad es atbraucu šeit, pie kora, tad nezinu no kurienes, no gaisa vai no kurienes.. man uzrodas enerģija un es varu strādāt pilnvērtīgi, un neviens pat nenojauš, ka es esmu noguris tādā mērā, ka es varētu turpat uz vietas aizmigt. Bet nu tā enerģija rodās un dzīvesprieks. Droši vien no mūzikas."

 

Evita Biete, Bikstu kultūras nama vadītāja un #DzSv vēstnese Dobeles novadā, stāsta par VPDK "Bikstenieki" jaunajiem bikstu tērpiem, ar kuriem kolektīvs ļoti lepojas un plāno tos atrādīt Dziesmusvētku tautastērpu skatē. 

 
#DzSv vēstnese Vecumnieku novadā: Jūlija Apsīte, kura dzimusi Kijevā, bet pirms diviem gadiem pārvācās uz tēva dzimteni Latvijā. Kopš 2010. gada, kad Jūlija pirmo reizi iepazina Latviju, viņa šeit pavadījusi visas vasaras un apguvusi latviešu valodu.

 

#DzSv vēstnese Aknīstes novadā: Aina Deksne. Viņa par dalību Deju svētkos teic: "Tik patīkama sajūta.. kopā būšana. Ja Tu esi tur un Tev skudriņas skrien, tad ir sasniegta, es uzskatu, augstākā pilotāža, kas ir nepieciešama tādos svētkos."

#DzSv vēstneši Viesītes novadā: Andris un Mārīte Kivlenieki - Viesītes kultūras pils vidējās paaudzes deju kolektīva "Ideja" vadītāji, kā arī pāra vadītā kolektīva dejotāja Jolanta Stumbiņa. 

#DzSv vēstnesis Jēkabpilī: Dace Druveniece ar ģimeni, kurā 3 paaudžu sievietes saistītas ar Dziesmu svētkiem. Iepazīsti Druvenieču stāstu!

#DzSv vēstnese Salas novadā: Ieva Elksne. Iepazīsties ar viņas stāstu!

 

 

 

 

 

 

 #DzSv vēstneši Neretas novadā: Kristaps Leitis ar ģimeni: "Tas jau laikam latvietim asinīs ir, tā dejošana.. Tāpat kā dziedāšana, tā arī dejošana."

#DzSv vēstnese Jēkabpils novadā, Daiga Ģeidāne par deju saka tā: "Deja ir mana dzīve. Deja dod man spēku, deja dod man izturību. Reizē arī radošums tajā visā ir klāt, kas ļauj man nestāvēt uz vietas, vienmēr būt kustībā. Griezies, kur gribi - vienmēr būsi ar skatu pret debesīm"

#DzSv vēstnese Krustpils novadā: Madara Turkupole: "Tikai nupat es sapratu to, ka tas šoreiz būs mazliet citādāk, jo es pati nebūšu uz laukuma. Nu būšu, bet es pati nedejošu tos rakstus, ka es būšu kā vadītāja. Pirmreizējas sajūtas būs un es nezinu, ko gaidīt, bet es ceru, ka tas būs tik pat iespaidīgi, tik pat sajūtās spēcīgi, kā tad, kad Tu esi dejotājs un izdejo tos rakstus.

#DzSv vēstneši Skrīveru novadā: Iluta Barkāne ar ģimeni. Barkānu ģimenē dejo gan vecāki, gan visas četras meitas. Iepazīsti ģimenes stāstu!

#DzSv vēstnesis Jaunjelgavas novadā: aktīvi Dziesmu un deju svētku kustības dalībnieki Marika un Alvis Kreizi.
"Ir liels gods būt mazai skudriņai lielā skudru pūznī un ar to var lepoties gan es, gan mana ģimene, gan visa mūsu latviešu tauta."

#DzSv vēstnese Pļaviņu novadā: Velta Kaņepēja, kas bijusi TDA "Daugaviņa" dejotāja, spēlējusi pļaviņu kultūras nama dramatiskajā kolektīvā. Veltas ģimene aizvien aktīvi darbojas Dziesmusvētku kustībā. Iepazīsti viņas stāstu!

#DzSv vēstnese Madonas novadā: Jeļena Rudzīte, VPDK "Kalnagravas" vadītāja. Iepazīsti Jeļenas un viņas kolektīva stāstu!

 

#DzSv vēstnesis Aizkraukles novadā: Māra Batraga, vīru kora "Staburags" diriģente. Iepazīsti viņas stāstu!

#DzSv vēstnese Kokneses novadā: Kornēlija Reisnere, deju pedagogs ar 50 gadu pieredzi un atzinības krusta kavaliere.
"Jebkuram latvietim Dziesmusvētki ir lielākais notikums viņa dzīvē, Bet, lai šis notikums būtu, lai tas notiktu, ir vajadzīgs process. Un tā ir otra daļa latviešu, kura nepārtraukti darbojas un dzīvo šajā procesā."