Vidzeme — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Vidzeme

Ilze Engele, #DzSv vēstnese Naukšēnu novadā, saka tā: "Deju kolektīvs ir ļoti liela ģimene - ar savām problēmām, ar savām bēdām, ar savām raizēm, ar saviem priekiem un ar saviem piedzīvojumiem."

 

#DzSv vēstnesis Mazsalacas novadā ir Dace Jurka. Dace ir Mazsalacas novada kultūras centra direktore un Dziesmu svētku koordinatore.

 

#DzSv vēstnese Rūjienā - Vija Rulle. Vija ir audēja, auž tautiskos brunčus, darbojas Rūjienas amatnieku biedrībā "Rūzele", dzied Rūjienas jauktajā korī "Ziemeļzeme", Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1980. gada.

 

#DzSv vēstneši Valkas novadā: Mārīta Magone un Raimonds Reinholds. Pirms 30 gadiem Kuldīgā.. Tukuma rajona kultūras nodaļas vadītājs saskatījās ar Valkas novada kultūras nodaļas vadītāju un sākās romantisks un kopīgs piedzīvojumus cauri studentu, skolēnu, pieaugušo.. kā arī Kamiltonas #DzSv un daudziem citiem iedvesmojošiem pasākumiem. Tagad par viņiem saka: "Kā katliņš ar vāciņu!" 

#DzSv vēstneši Valmierā: Latsonu ģimene! Kalvis un Evija satikās deju kolektīvā un tā viņi ir aizdejojušies līdz pat šodienai, kad 4 no 5 Latsonu ģimenes locekļiem šogad dodas uz Svētkiem un par sevi arvien saka: esam dejotāji!

#DzSv vēstneši Priekuļu novadā: Diāna un Jānis Kārkliņi. Noskaties stāstu un uzzini vairāk par to, kā deja savedusi kopā arī šo sirsnīgo pāri!

#DzSv Strenču novadā: Ralda Ziemule ar ģimeni. Noskaties stāstu par to, kā satikās dziedātāja ar dejotāju un abi tapa par dziedātājiem un dejotājiem!

#DzSv vēstnese Burtnieku novadā: Ieva Adāviča.
Deju svētku goda virsvadītāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere un Burtnieku novada JDK "Sadancis" vadītāja par dejošanu saka: "Liela daļa sapratīs.. skriešana dod laimes hormonu.. dejošana tāda pati - tā ir fiziska nodarbība."

#DzSv vēstnesis Beverīnas novadā: Aivars Miruškins, kura ģimenē dejojuši pat 3 paaudzēs. Viņš saka: "Deja vienmēr ir bijusi ar mani!"

 

#DzSv vēstnesis Pārgaujas novadā: Otto Abzalons, kurš izmēģinājis, gan kā ir būt dziedātājam, gan kā ir būt dejotājam.

#DzSv vēstnesis Cēsu novadā: pūtēju orķestra "Cēsis" trompetists Jānis Kupcis. Iepazīsti viņa stāstu!

#DzSv vēstneši Amatas novadā: Sanita Reide-Zēģele un Edgars Zēģele. Iepazīsti viņu stāstu!

#DzSv vēstneši Līgatnes novadā: Indra un Jānis Ramāni. Kā Jānis pārtapa no nedziedātāja dziedātājā un pievienojās korim, kurā dzied arī sieva? Kādēļ katrs mēģinājums ir kā Svētki visai ģimenei? Noskaties video un uzzini atbildes!

#DzSv vēstnesis Vecpiebalgas novadā: Valdis Koks, Mežaparka Dziesmu svētku estrādes būvuzņēmēja projekta direktors. Iepazīsti viņa stāstu! 

 

#DzSv vēstnese Varakļānu novadā: Inta Cakule. Inta ir gan sieviešu kora "Dzelvērte" prezidente, gan arī darbojas folkloras kopā. Viņa par Svētkiem saka tā: "Dziesmu svētki ir neatņemama sastāvdaļa ikvienam kolektīvam, arī man personīgi. Tā ir identitāte, tā ir kopā būšnaa, tas ir tāds prieks un emocijas.. tas nav vārdos izsakāms."

#DzSv vēstnese Madonas novadā: Jeļena Rudzīte, VPDK "Kalnagravas" vadītāja. Iepazīsti Jeļenas un viņas kolektīva stāstu!

#DzSv vēstnese Raunas novadā: Agnija Ābrama
Viņa atceras: "Dziesmusvētki - tā, manuprāt, ir milzīga kopības sajūta un latviskuma izjūta. Toreiz, kad es pirmo reizi piedalījos ar kori, kad bija jāsāk dziedāt pirmā skaņa, es stāvēju lielajā kopkorī un es sāku raudāt, un apgriezos apkārt un vienkārši skatījos uz tiem cilvēki. Tā skaņa! Tā kopības sajūta! Un ne tikai ar savu kolektīvu, bet ar visiem latviešiem."
Iepazīsti viņas stāstu!

#DzSv vēstnesis Cesvaines novadā: horeogrāfs, deju skolotājs Jānis Šķēle, kurš par Svētkiem saka tā: "Izjūt šo procesu vislabāk dalībnieks. Primāri mēs to zinām, jebkurš vadītājs, arī dalībnieks: cik saliedēts ir Tavs kolektīvs, cik kolektīvs ir kā vienādi darbojoša, vienādi domājoša grupa, kurā jūs nevarat arī brīvdienas viens bez otra, jo tas ir process, kurā mēs esam.. jo tas ir tas svarīgākais, kas to dzīves saturu, jēgu piepilda. Tad tie Svētki, tā kulminācija, tie Deju svētki Rīgā.. kuros mēs izsvīstam, izraudam, izsmaidam, jo bez asarām nevar.. un kulminācija visam, protams, tas ir Noslēgumu koncerta, Deju noslēguma koncerta fināls, kurā, es domāju, ka vienaldzīgo nav, kurā katrs zina un saprot, ka gribētos vēl.. ka šis nav pēdējais koncerts, ka šis nav pēdējais priekšnesums.. tas ir tas, kas dod to enerģiju nākošajai piecgadei."

 

#DzSv vēstnesis Ogres novadā: Dziesmu svētku goda virsdiriģents Jānis Zirnis. Noskaties video un iepazīsti viņa stāstu!

 

#DzSv vēstnese Gulbenes novadā: Annija Aleksejeva. Es pirmo reizi braukšu uz Dziesmu un deju svētkiem. Es katros Dziesmu un deju svētkos skatos pa televīzoru un tas bija mans sapnis piedalīties Dziesmu un deju svētkos. Mamma ar tēti arī brauks uz Svētkiem, bet brauks ar citu kolektīvu dejot. (..) Es ļoti gaidu Dziesmu un deju svētkus, lai es beidzot varētu zināt, kāda ir tā sajūta uzstāties Dziesmu un deju svētkos." Noskaties video un iepazīsti Annijas stāstu!

#DzSv vēstnesis Smiltenes novadā: horeogrāfs Reinis Rešetins. Viņš par Svētkiem saka tā: "Manuprāt, Dziesmusvētki ir viens liels grandiozs pasākums, kur satiekās visi rajoni, visi cilvēki no visas Latvijas. Un kopā būšanas svētki. Jo man pašam kā dejotājam ir bijusi tā iespēja nodejot vienu deju, "Aiz ezera augsti kalni" pagājušajos Dziesmu un deju svētkos, kur man visas piecas minūtes, bija tirpiņas. Visa deja - tirpiņas. Un, ja tādi Tev Svētki ir, Tev vairāk neko nevajag." Noskaties video un iepazīsti Reiņa stāstu!

 

#DzSv vēstnese Lubānas novadā: virsdiriģentes Airas Birziņas mamma Inta Birziņa. Viņa stāsta: "Man pašai ļoti patīk mūzika - gan dziedāt, gan dejot. Tāpēc bērnus laidu skolā, un nodomāju, ka būs viņiem jāspēlē, lai es varu paklausīties. Aira sāka pirmā." Noskaties video un iepazīsti aizkustinošo un iedvesmojošo stāstu!

#DzSv vēstnese Alūksnes novadā: Maija Rozīte, Veclaicenes tautas nama vadītāja. Iepazīsti viņas stāstu!

#DzSv vēstnese Apes novadā: Rasma Harju, kas jūt līdzi savējiem Dziesmu un deju svētkos - meitai Anitai, mazmeitai Madarai un znotam Tālim. Iepazīsti viņas stāstu!

#DzSv vēstese Jaunpiebalgas novadā: Dzidra Kuzmane, kas jau 46 gadus atvedo Ķenci. Iepazīsti viņas stāstu!