Rīga — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Rīga

Rīgas pilsētas #DzSv vēstnese Anna Kokare (90 gadi) dzīvo Rīgā un dzied korī "Vefieši". Anna 1940. gadā bija to Latgales Dziesmu svētku 8000 koristu vidū, kuri Daugavpilī Stropu kalna estrādē izdzirdēja paziņojumu, ka Krievijas karaspēks pārgājis Latvijas robežu!

 

#DzSv vēstnese Mārupes novadā: Ilga Bērziņa, Mārupes sieviešu kora "Noktirne" diriģente. 

 

Lija Preciniece, #DzSv vēstnese Olaines novadā, jau no 1955. gada aktīvi rūpējusies Svētku dalībniekiem.

 

 Jānis Liepiņš, #DzSv vēstnesis Jaunpils novadā: Jaunpils vidusskolas direktors, vadījis 2 tautas deju kolektīvus Jaunpilī un Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1973. gada. Iepazīsties ar viņa stāstu!

 

Visvaldis Auseklis ir #DzSv vēstnesis Engures novadā. Visvaldis ir biškopis, apiterapeits un strādā par gidu Zviedrijā. Dziesmu un deju svētkos piedalījies 1980. gadā. Viņš par Dziesmu un deju svētkiem saka tā: "Tie, kas izvēlas veselīgu dzīvesveidu, tie arī ēd medu, vai nu arī bišu maizi vai nu ziedputekšņus. Arī deju kolektīvs.. pārsvarā Engures deju kolektīvs iegādājas medu pie manis. Ir arī citi deju kolektīvi.. vakar no Rīgas atbrauca pakaļ pēc medus."

 

Roberts Zdanovskis: #DzSv vēstnesis Jūrmalā. Roberts dejo jau 32 gadus, Deju svētkos piedalās jau kopš 80. gadiem, bet 2013. gada Deju svētki viņam bija īpaši ar to, ka Roberts ne tikai dejoja, bet arī palīdzēja pielikt spoguļus, kas veidoja Deju svētku scenogrāfiju.

 

Sanita Apina, #DzSv vēstnese Tukuma novadā, par Svētkiem saka tā: "Ir jānodzied tā, lai Tu pats esi gandarīts par to, ko Tu dari. Parādīt, ka Tu mīli dziesmu, ka Tu mīli dziedāt. Un tad jau tie cilvēki satiekas Lielajā Dziesmusvētku estrādē, nu tā sajūta ir neaprakstāma.

 

#DzSv vēstneši Kandavas novadā ir 12. klases skolnieki Alise Fjodorova un Emīls Edgars Zlaugotnis. Kā abi jaunieši attapušies vidējās paaudzes deju kolektīvā? Uzzini, noskatoties video!

 

#DzSv vēstneši Babītes novadā: Juris un Anna Olekši. Kā dziesma ir klātesoša viņu dzīvēs arī ārpus Dziesmusvētkiem? Iepazīsties ar Olekšu ģimenes stāstu!

 

Mārtiņš Jenčs, #DzSv vēstnesis Alojas novadā, dzied Alojas jauktajā korī "Ale" un Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1965. gada. Kāds ir Mārtiņa lielākais Dziesmusvētku kuriozs? Noskaties video un uzzini atbildi!

 

#DzSv vēstnesis Salacgrīvas novadā: Valdis Andersons, kapelas "Ieviņa" vadītājs. Kas ir astotā Latvijas brīnumlieta? Atbildi uzzināsi noklausoties Valda stāstu.

#DzSv vēstnesis Inčukalna novadā: Leonīds Perts, kurš Svētkos šogad piedalīsies pirmo reizi. Noklausies viņa stāstu par to, kā dejot uzsākt var arī 73 gados! 

#DzSv vēstnesis Baldones novadā: Jānis Dūmiņš, leģendārā diriģenta Jāņa Dūmiņa dēls: "Es esmu sācis dejot pēdējos trīs gadus, neskatoties uz to, ka mans tēvs diriģents Jānis Dūmiņš visu mūžu man mācījis dziedāt un es pie viņa korī esmu nodziedājis ļoti ilgu laiku. Tas bija ļoti liels izaicinājums un esmu ļoti gandarīts, ka es Latvijas simtgadē varēšu piedalīties Deju svētkos."

#DzSv vēstnesis Krimuldas novadā: Krimuldas novada vīru koru "Vecie draugi" prezidents Andris Ansis Špats. Iepazīsti viņa stāstu!

Anna Imbrate-Siliņa, #DzSv vēstnese Stopiņu novadā, 2013. gada #DzSv uzsāka fotografēt Svētkus, bet šogad viņa jau ir apņēmusies Svētkus iemūžināt vēl intensīvāk, kā arī padomā izveidot fotoarhīvu par novada dalību Dziesmusvētkos. Viņa stāsta: "Protams, ka, piedaloties kā vērotājam, kā skatītājam, pārņem sajūta, ka gribētos piedalīties arī kā dalībniekam. Varbūt! Varbūt tās ir nākamās apņemšanās, ko būs iespējams realizēt uz kādiem no nākamajiem svētkiem."

 

#DzSv vēstnesis Ķekavas novadā: mācītājs Arnis Eltermanis: "Dziesmu svētki ir ļoti patīkami, pacilājoši.. neskatoties, ka varbūt citi saka: 'Kā tad tā, mācītājs tagad dzied.." Katrā ziņā esot Dziesmusvētku estrādē un, kad notiek šī visas tautas milzīgā lūgšana "Dievs svētī Latviju", varbūt daudzi pat neapzinās, kas tajā brīdī notiek, bet tā tiešām ir lūgšana mūsu Kungam Dievam un no visas tautas un, iespējams, tieši tāpēc, pateicoties šai lūgšanai mums ir brīva valsts un mēs kā tauta vēl arvien esam kopā un saliedēti neskatoties uz visām tām nebūšanām, kurām mums mīlestībā ir jātiek cauri, lai mēs nostiprinātos kā tāda patiesa, mīloša un pārējiem priekšzīmi rādoša nācija."

 

#DzSv vēstnesis Salaspils novadā: kora "Loja" diriģents Ģirtis Gailītis un koriste Lelde Jurciņa. Ģirts Gailītis: "Un arī lībiski kordziesmas skan pilnīgi brīnišķīgi. Ļoti ceru, ka kādreiz Mežaparkā lielajos Dziesmu svētkos būs arī lībiešu koradziesmas." Noskaties stāstu un uzzini par kora līvu saknēm!

 

#DzSv vēstnesis Ķeguma novadā: Inese Martinova, Birzgales tautas nama koncertmeistare, kas arī dzied sieviešu korī "Pērles" un Svētkos piedalās kopš 1985. gada. Iepazīsti viņas stāstu!

#DzSv vēstnese Garkalnes novadā: Agnese Fūrmane, kas izveidojusi tautisko papīra leļļu kolekciju. Iepazīsti viņas stāstu!

 

#DzSv vēstnese Saulkrastu novadā: Zanda Magone, a/s "Cata" Saulkrastu filiāles autobusa vadītāja, kas pagājušajos Deju svētkos veda uz Svētkiem VPDK "Jūrdancis" un, iedvesmojoties no kopā piedzīvotā, nu ir šī deju kolektīva dalībniece. Iepazīsti viņas stāstu!

 

 

#DzSv vēstnese Carnikavas novadā - Zaiga Zaļkalne, kas gan pati dejo, gan rūpējas par tautas tērpiem Carnikavas Tautas namā "Ozolaine". Par Svētkiem viņa saka tā: "Svarīgs ir tas process. Katru dienu ir svarīgs ceļš uz Svētkiem!"
Iepazīsti viņas stāstu!

#DzSv vēstneši Ādažu novadā: Vita un Ēriks Bokāni, kas iepazinās dejojot Ādažos jauniešu deju kolektīvā "Sprigulītis", kuru toreiz vadīja Imants Magone. Šobrīd viņi aizvien dejo kolektīvā "Sprigulītis" kopā ar 7 citiem pāriem, ar kuriem dejoja kopā arī jaunībā.

#DzSv vēstnese Lielvārdes novadā: Ausma Ozoliņa. "Es domāju, ka latviešu tauta nevar bez tā. Jo tik skaisti ir tie gājieni, kad mēs visi esam dziedātāji savos tērpos Rīgas ielās. Visa Rīga iznākusi skatīties. Tāda kopības sajūta. Nu jauki! Bez dziedāšanas tas viss nebūtu. Būtu lielāka nabadzība garā un vispār."

#DzSv vēstnesis Ropažu novadā: Zaķumuizas jauktā kora "Ozolzīle" korists Sergejs Dmitrevs. Iepazīsti viņa stāstu!

#DzSv vēstnese Mālpils novadā: tekstilmāksliniece Lauma Krastiņa.Iepazīsti viņas stāstu!

#DzSv vēstnese Ikšķiles novadā: Linda Ivanova, pūtēju orķestra "Ikšķile" diriģente. Viņa par Dziesmusvētkiem saka tā: "Tā ir dvēsele. Tā ir latvieša dvēsele. Jā, mūzika ir ne tikai dvēseles barība, bet tas ir viss, ko Tu spēj parādīt sevī."

#DzSv vēstnese Siguldas novadā: Lelde Lipska.
"Es domāju, ka, ja runā par dejošanu, tad nevar nepieminēt Deju svētkus. Tas ir būtībā katra dejotāja lielākais prieks, lielākais pacēlums un lielākā laime - atrasties Deju svētkos, kas ir tiešām brīnišķīga un neaizmirstama sajūta."

#DzSv vēstnese Sējas novadā: Agita Ozoliņa:
"Un par dziedātājiem un dziedāšanu kā tādu - gribu teikt, ka tas, manuprāt, ir dzīvesveids. Te nāk pēc maiņām, pēc darbiem. Piektdienu vakari nav viegli - es zinu un novērtēju to un saprotu. Lietus vai sniegs - visi ir klāt! Nu.. pluss, mīnuss."