Latgale — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Latgale

#DzSv vēstnesis Daugavpilī: horeogrāfs Ivars Mironovs: "Dejotājiem patīk mēģināt, man patīk pašam ar viņiem mēģināt. Deja - tā ir mūžīgā jaunība!" 

#DzSv vēstneši Daugavpils novadā: jauni pāri, kas satikušies TDA "Līksme" un gatavojas šovasar ne tikai piedalīties Deju svētkos, bet arī precēties.

#DzSv vēstnese Ilūkstes novadā: Maija Žigajeva: "Jāsaka, ka mūsu koris tajā laikā, kad veidojās novadi, bija tas, kas apvienoja cilvēkus vienā novadā, jo Ilūkstes novadā ir vairāki pagasti un pilsētas un arī korī mums dzied cilvēki gan no Pilskalnes pagasta, gan Eglaines pagasta, no Šrēderes pagasta."

#DzSv vēstnesis Dagdas novadā: Aivars Platacis, Andžeļu pagasta tautas nama deju kopas "Eži" vadītājs. Iepazīsti viņa stāstu! 

#DzSv vēstnese Varkavas novadā: Iveta Isajeva, vidējās paaudzes deju kolektīva "Vanagi" vadītāja, kas arī pati dejo kolektīvā kā dalībniece. Gaidāmajos svētkos piedalīsies visa Ivetas ģimene - arī vīrs un visas trīs meitas kopā ar topošajiem znotiem. Iepazīsti viņas stāstu!

#DzSv vēstnese Aglonas novadā: Ieva Lazdāne, Aglonas bazilikas kora skolas direktore, kas vada arī Aglonas bazilikas jaukto kori "Asumpta" un Aglonas bazilikas draudzes kori. Iepazīsti viņas stāstu!

 

#DzSv vēstnese Preiļu novadā: Aiga Anspoka ar meitām. Aiga pati folkloras kopā "Natiniece" darbojas jau kopš 11 gadu vecuma, tagad Dziesmusvētku kustībā iesaistītījušas arī visas trīs Aigas meitas. Iz Svētkiem dosies visas četras ģimenes sievietes, bet katra ar savu kolektīvu.

#DzSv vēstneši Riebiņu novadā: Ilze un Andris Kudiņi, VPDK "Amizieris" vadītāji. "Kolektīvs principā ir kā ģimene. Visi ļoti draudzīgi, jautri.. Mēs esam ļoti vienkārši, bez ambīcijām īpašām. Ja ir bēdas - mēs esam kopā, ja ir prieki - mēs esam kopā. Un cik varam, tik arī viens otru arī atbalstam."

 

#DzSv vēstnesis Līvānu novadā: Andrejs Usārs, Līvānu novads kultūras centra TDA "Silava" un Līvānu 1. vidusskolas deju kolektīva "Silaviņa" vadītājs. Iepazīsti viņa stāstu!

 

 

#DzSv vēstnese Viļānu novadā: Anna Laganovska. Viņa saka: "Es vienkārši nevaru iztēloties sevi bez dziesmas."

 

#DzSv vēstneši Rēzeknē: Mārtiņš un Elīna Kiščenko, kas satikās Kanādā, Hamiltonā Amerikas Latviešu Dziesmu un deju svētkos. Elīna par Svētkiem saka tā: "Kad Tu uzvelc tautas tērpu, Tu izstiep muguru - Tu nes savu kultūras bagātību."

#DzSv vēstnesis Rēzeknes novadā: Ēriks Čudars, kurš uz šiem svētkiem vedīs trīs kolektīvus!

 #DzSv vēstnesis Ludzas novadā: Salemons Ķipļuks. Iepazīsti viņa stāstu!

#DzSv vēstnese Kārsavas novadā: Agnese Medne, jauniešu deju kolektīva "Malnava", VPDK "Jedritvai" un Bozovas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja.
Viņa stāsta: "Mans vīrs, kurš teica, ka nekad tautas dejas nedejos, tagad ir aizrāvies līdz tādam līmenim, ka mēs vakaros skatāmies nevis filmas, bet slēdzam Youtube deju koncertus un skatāmies, cik skaisti bija. Tas ir dzīves veids. Tā ir sirdslieta."

#DzSv vēstneši Zilupes novadā: Zilupes tautas deju kolektīvi "Zilupes dancis" un "Tracis". Iepazīsti Zilupes kolektīvus!

#DzSv vēstnese Ciblas novadā: koklētāja un kokļu mūzikas komponiste Vita Rudusa. Iepazīsti viņas stāstu!

#DzSv vēstneses Baltinavas novadā: Irēna Kaša, Antoņina Krakope, Iveta Gabrāne. Iepazīsti viņu stāstu!

#DzSv vēstnese Balvu novadā: Maija Laicāne. Iepazīsti viņas stāstu!

 

#DzSv vēstnese Viļakas novads: Akvilina Jevstigņejeva, Viļakas kultūras nama direktore un VPDK "Dēka" vadītāja. Viņa stāsta: "Kad skaita - puse dejotāju ir robežsargi, kas sargā mūsu robežu un brīvajā laikā viņi nāk dejot. Es ļoti ar to lepojos un lepojos ar visiem, kas nāk."

#DzSv vēstnesis Rugāju novadā: Rugāju novada jauktā kora diriģents Pēteris Sudarovs, kurš Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1965. gada. Viņš par Svētkiem saka tā: "Latviešiem tie visskaistākie, garīgi bagātākie un parāda latviešu tautas to garīgo bagātību. Tā es domāju. Un dziesma ir tā, kas tiešām mūs pavada viemēr. Un koradziesma ir tā, kas tiešām atklāj it kā kā gleznā to saturu, kas tur ir rakstīts. Ar skaistiem akordiem, ar skaisto melodiju mēs atklājam daudz skaistuma. Paši dziedam, veltam cilvēkiem. Jā, Dziesmu svētki - tas ir pats skaistākais, kas mums ir."

#DzSv vēstnese Krāslavas novadā: Ērika Andžane, kas dziedāt un dejot sākusi esot izsūtījumā Sibīrijā un turpina vēl šodien. Viņa par Dziesmu svētkiem saka tā: "Tas ir kaut kas kolosāls, ko mums nevar atņemt, un mūs var tikai apskaust, ka mums tādi ir." 

#DzSv vēstnesis Ērgļu novadā: diriģents, Triju Zvaigžņu Ordeņa kavalieris Jānis Dzintars Sprancmanis. Iepazīsti viņa stāstu!