Kurzeme — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Kurzeme

Iepazīsties ar Olgas Bētes, #DzSv vēstneses Nīcas novadā, stāstu! Olga ir piedalījusies vairākos Dziesmusvētkos, šobrīd darbojas Nīcas etnogrāfiskajā ansablī un ada #LV100 veltītus vimpelīšus.

 

Grobiņas novada #DzSv vēstnese- Mirdza Bibikova, kura darbojas Bārtas etnogrāfiskajā ansamblī un tautas studijā "Kamolītis" un Svētkos piedalās jau kopš 1977. gada!

 

#DzSv vēstnese Rucavas novadā ir Līga Ate - radošā darbnīcas "Ligate'' īpašniece, kas pati aktīvi izšuj, ada zeķes un vij zāļu vainagus. 

 

Daiga Tihomirova, #DzSv vēstnese Vaiņodes novadā, stāsta par sirsnīgo gājiena puķu pušķu gatavošanas kopdarbu: "Lai tas pušķis būtu tāds kuplāks, tad vēl ielikām liepu ziediņus. Tad mūsējiem, kā smejies, bija jāvicina dubultražīgi tie pušķi, jo tās Rīgas bites bija sajūsmā!"

 

Viktorija Faulbauma, #DzSv vēstnese Liepājā, Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 3 gadu vecuma, šobrīd ir Liepājas tautas mākslas un kultūras centra tērpu pārzine un šo amatu ir pakāpeniski pārņēmusi no vecāmiņas: "Tādā Liepājas vēju skrējienā.. Es piešuju, atārdu, gludinu, mazgāju šeit pat uz vietas - ja ir izbraucienu koncerti, es to skaisti salieku koferos, visu saskaitu.."

 

Inga Leive-Levita, #DzSv vēstnese Priekules novadā, par deju savā dzīvē: "Kā es visu laiku saku: no sava likteņa neaizbēgsi! Es esmu vairākkārt mēģinājusi likt malā. Garākā pauze, kā jau teicu, bija 12 gadi.. un tik un tā tas atgriežas pie manis!" 

 

Keneta Obraina, #DzSv vēstneša Skrundas novadā, sieva šobrīd strādā Īrijā, bet uz Svētkiem atgriezīsies dzimtenē. Kenets pats dzied Skrundas senioru korī un no visas sirds gaida savu pirmo piedalīšanos Dziesmu svētkos: "Pirmo reizi es biju Latvijā uz Dziesmu svētkiem 2006. gadā. Un es iemīlējos Latvijā. Man patīk šeit dzīvot. Man ir māja Skrundā. Šī ir brīnišķīga zeme. Šeit sliktā laika dēļ man nav bijušas nekādas veselības problēmas. Īrijā gan. Šī ir daudz labāka vieta, kur dzīvot - cilvēki ir laipni un draudzīgi."

 

#DzSv vēstnese Saldus novadā - Inese Buša, Tautas deju ansambļa un studijas "Kursa" vadītāja, kas Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1985. gada: "Dziesmu svētkus mēs gaidām kā lielu un emocionālu notikumu. Ne tikai kā tādu kopā būšanu prom no mājām, bet kā skaistu piedzīvojumu."

 

 

#DzSv vēstnese Ventspils pilsētā: Ārija Klēvere. Darbojas folkloras kopā "Rotaļnieks", ansablī "Ventiņi" un stāstnieku asociācijā. Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1970. gada. Iepazīsti viņas stāstu!

 

#DzSv vēstneši Ventspils novadā: Kalniņu ģimene! Iepazīsti Silviju Kalniņu - koncertmeistari un ērģelnieci, kā arī mācītāja un ērģeļu būvētāja sievu. Kā arī viņas meitas - Zani Kalniņu (spēlē pūtēju orķestrī) un Lieni Kalniņu (izveidojusi SIA "LK darbnīca").

 

Ramona Irbe - #DzSv vēstnese Kuldīgas novadā - stāsta par to, kā viņas vaļasprieks pārvērties par otru profesiju. Ramona ir Kuldīgas deju kolektīvu Bandava un "Kuldīgas seniori" vadītāja, Ventspils un Kuldīgas deju apriņķa virsvadītāja un Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1973. gada.

 

#DzSv vēstnese Durbes novadā - Indra Dāvidsone - dzied Durbes sieviešu korī un senioru vokālajā ansambī, dejo Lieģu senioru kolektīvā "Trumpe", un Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1990. gada. Noskaties viņas stāstu!

 

 

Noskaties #DzSv vēstneses Dundagas novadā, Daces Treinovskas, stāstu! Dace ir horeogrāfe, kas vada piecus deju kolektīvus Dundagā, un Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1970. gada.

 

Juris Lipsnis, #DzSv vēstnesis Alsungas novadā un folkloras kopas "Suitu dūdenieki" vadītājs: "Tas, ka mēs esam septiņi dūdenieki - tas ir mans sens sapnis."

 

 

#DzSv vēstnieks Brocēnu novadā - Ivars Balgalvis. Ivars pats ir ilggadējs dejotājs, Svētkos piedalās kopš 1998. gada, bet nu jau trešo gadu Dziesmusvētkos strādā kā šoferis. Noskaties video un uzzini, kāds ir Ivara spilgtākais Dziesmusvētku kuriozs!

 

#DzSv vēstnese Rojas novadā ir Zaiga Kilmite - bijusī Rojas kultūras nama direktore, kas Dziesmu svētkos piedalījusies kopš 1966. gada.

 

#DzSv vēstnesis Talsu novadā ir Andis Jasis un Aldis Ruka - Talsu novada pašvaldības skolēnu autobusa vadītāji. Abi autobusu vadītāji dalās stāstos par pacilātības sajūtu un prieku būt daļiņai no svētkiem - Andi kolektīvu vešana uz Svētkiem ir pat iedvesmojusi pievienoties dejotāju pulkam.

#DzSv vēstnese Limbažu novadā: koncertmeistare Bitīte Bauna. Kā Bitīte iemīlēja deju? Kā viņa šodien atbalsta un atbalstīs dejotājus?

#DzSv vēstnese Aizputes novadā: "Nāc līdzās!" korī dziedošā Kristiāna Bērziņa. "Mana vēlme būtu tāda, lai Latvijas tauta šo sajūtu spētu saglabāt visus nākamos piecus gadus, gatavojoties nākamajiem Svētkiem. Jo, ja mēs esam šādi vienoti, tad mēs varam sasniegt daudzas lietas un arī valstiski uzlabot daudzas lietas." 

#DzSv vēstnese Lubānas novadā: virsdiriģentes Airas Birziņas mamma Inta Birziņa. Viņa stāsta: "Man pašai ļoti patīk mūzika - gan dziedāt, gan dejot. Tāpēc bērnus laidu skolā, un nodomāju, ka būs viņiem jāspēlē, lai es varu paklausīties. Aira sāka pirmā." Noskaties video un iepazīsti aizkustinošo un iedvesmojošo stāstu!

#DzSv vēstnese Pāvilostas novadā: Rudīte Jance. Ar ko šie Svētki Rudītei būs īpaši? Noskaties video un uzzini atbildi.