Balss spēle DzieDot — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Balss spēle DzieDot

Mežaparka estrāde - ikvienam!

Ir daudz cilvēku, kas gribētu būt uz Dziesmusvētku skatuves Sadziedāšanās naktī, bet dažādu iemeslu dēļ viņiem tas nebūs iespējams. Viens nemaz neatradīsies Rīgā, cits nedzied korī, vēl kāds varbūt spēlēs kokli vai trompeti, dejos, palīdzēs ar praktiskiem darbiem vai citādi piedalīsies svētkos. Taču balss spēle “DzieDot” dod iespēju ikvienam kļūt par lielākā virtuālā kopkora dalībnieku. Pat tie, kas domā, ka neprot dziedāt, var nokļūt uz skatuves. Spēlē spēli, apgūsti tautas dziesmas un, kad vairs nekautrējies dziedāt “Tumša nakte, zaļa zāle”, nosūti video ar savu dziedājumu.

Sadziedāšanās naktī laikā, kad kārta būs pienākusi “Tumša nakte, zaļa zāle”, uz lielā ekrāna estrādē parādīsies tie cilvēki, kas iesūtījuši savus video - tie, kas vairs nekautrējas, bet nu jau lepojas ar savu dziedātprasmi. Vienalga, vai esi Rīgā, vai Tev vispār ir tautas tērps, vai esi kādreiz dziedājis korī - Dziesmusvētki ir svētki visiem. Dziedi un dod dziesmu tālāk!

“Pūt, vējiņi” iedvesmojošā izpildījumā
 
Šovasar neskaitāmi ļaudis noticējuši saviem spēkiem un ne tikai pārkāpuši pāri senai pārliecībai, ka dziedāšana nav domāta viņiem, bet pat sadūšojušies nofilmēt savu dziedājumu un ar to dalīties. Tā kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu tapis “Pūt, vējiņi” video, lai radītu iedvesmu dziedāt arī citiem.
 
Dziesmusvētki nav svētki tikai koristiem. Tie ir svētki visiem. Un dziedātāju tauta šodien mēs esam tāpēc, ka dziedāja mūsu senči - gan svētkos, gan no dusmām, gan midzinot bērnu, gan darot darbus. Un mūsu bērnu bērni dziedās tad, ja tagad dziedāsim mēs. Visi mēs.